Pracodawcy zatrudniający co najmniej 25 pracowników w przeliczeniu na pełen wymiar czasu pracy, zobowiązani są do dokonywania comiesięcznych wpłat na Państwowy Fundusz Rehabilitacyjny Osób Niepełnosprawnych (PFRON).
Aby być zwolnionym z tego obowiązku, dany pracodawca osiągnąć musi wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych wynoszący co do zasady 6% wszystkich zatrudnionych.
Istnieje przy tym szereg sposobów pozwalających na obniżenie wysokości dokonywanych wpłat.
W związku z powyższym, ID Advisory oferuje Państwu kompleksowe wsparcie obejmujące m.in.:
Wysokość składki wypadkowej ustalana jest corocznie dla każdego pracodawcy indywidualnie, w oparciu m.in. o od charakter prowadzonej działalności gospodarczej (odpowiednie kody PKD), liczbę zatrudnionych w warunkach zagrożenia, liczbę poszkodowanych w wypadkach przy pracy oraz kategorię ryzyka towarzyszącego danemu rodzajowi działalności.
Jednocześnie składka ta w całości pokrywana jest przez pracodawcę, co w szczególności w przypadku większych przedsiębiorstw produkcyjnych, stanowić może znaczący koszt zatrudnienia pracowników.
Nie bez znaczenia pozostaje zatem coroczna weryfikacja czynników, od których uzależniona jest wysokość składki wypadkowej.
Odpowiadając na Państwa potrzeby, Id Advisory oferuje kompleksowe wsparcie w zakresie przeszłych, bieżących oraz przyszłych rozliczeń składki wypadkowej w Państwa działalności, obejmujące m.in.:
Złożenie prawidłowego wniosku i podpisanie umowy o dofinansowanie to sam początek drogi do faktycznego otrzymania dotacji. Trudności równie często powodują realizacja projektu i jego poprawne rozliczenie. Jednak dotacje dają ogromne możliwości rozwoju dzięki środkom na inwestycje, rozbudowę usług czy ekspansję zagraniczną.
Prawdopodobieństwo uzyskania dotacji zwiększają nie tylko poprawnie uzupełnione wnioski oraz przygotowane dokumenty, lecz także odpowiednio przeprowadzone i rozliczone projekty.
Kompleksowa analiza sytuacji energetycznej przedsiębiorstwa mająca na celu identyfikację obszarów charakteryzujących się nadmiernym zużyciem energii.
Audyt realizowany jest zgodnie z normą PN-EN 16247, w związku z czym umożliwia realizację obowiązku, o którym mowa w Ustawie o Efektywności Energetycznej z dnia 20 maja 2016 r.
Do przeprowadzenia Audytu Energetycznego co 4 lata zobligowani są wszyscy odbiorcy posiadający, zgodnie z ustawą z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców (Dz. U. z 2019 r. poz. 1292 z późn. zm.), status dużego przedsiębiorcy czyli:
Analiza należności z tytułu podatku akcyzowego zawartego w cenie energii elektrycznej z uwzględnieniem obowiązujących przepisów oraz aktualnej wykładni prawnej. Celem projektu jest weryfikacja możliwości obniżenia należności, uzyskania zwrotu lub zwolnienia.
Projekt dedykowany jest przedsiębiorcom, których biznes charakteryzuje się wysoką energochłonnością, a koszty energii stanowią istotną część kosztów wytworzenia produktu. W zależności od parametrów finansowo- technicznych prowadzonej działalności istnieje możliwość całkowitej redukcji należności z tytułu podatku akcyzowego zawartego w cenie energii elektrycznej.
ID Advisory oferuje profesjonalne doradztwo w zakresie przygotowania inwestycji pod kątem kryteriów umożliwiających pozyskanie białych certyfikatów.
Wykonujemy niezbędny audyt przed rozpoczęciem i po zakończeniu inwestycji, prowadzimy sprawy przed URE i TGE , aż do pomyślnego uzyskania certyfikatów, a także oferujemy wsparcie w ich późniejszym spieniężeniu.
Białe certyfikaty są systemem wsparcia mającym zachęcić przedsiębiorstwa do inwestycji w przedsięwzięcia mające na celu poprawę efektywności energetycznej (redukcja zużycia energii). Przedsiębiorca który zrealizuje inwestycję skutkującą redukcją zużycia energii elektrycznej o ponad 11,63 MWh (10 toe) rocznie, może uzyskać białe certyfikaty będące przedmiotem obrotu na Towarowej Giełdzie Energii (TGE). Sprzedaż uzyskanych certyfikatów na TGE zmniejsza finalny koszt zrealizowanej inwestycji.
Analiza kosztów i stosowanych rozwiązań telekomunikacyjnych w przedsiębiorstwie z nastawieniem na identyfikację wymiernych źródeł oszczędności.
Implementacja najlepszych praktyk rynkowych jak i najnowszych rozwiązań technologicznych umożliwia faktyczną redukcję kosztów przy utrzymaniu lub poprawieniu jakości świadczonych usług.
Nasze cele:
Analiza stopnia dojrzałości zakupowej organizacji, ze wskazaniem obszarów wymagających dalszego rozwoju.
Ewaluacja procesu zakupowego oraz stosowanych narzędzi wraz z rekomendacjami zmian oraz opracowanie strategii zakupowej dla kategorii odpowiedzialnych za 80% wydatków.